Etichetarea energetică a mărfurilor
Mai jos este indicată clasa de eficiență energetică a dispozitivului.
Clasa energetică de tip vechi
| Moduri | Răcire, dezumidificare, ventilație, încălzire | |
| Tip de Aer conditionat | Split | |
| Regim automat | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 70 m2 |
| Putere BTU | 24000 BTU | |
| Puterea nominala la racire | 8.1 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 8.1 kW |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 46 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 58 dB |
| Tipul compresorului | Standart | |
| Agent frigorific | R410а |
| Temperatura de operare °С | -10 °C ~ +46 °С |
| Display digital | Nu |
| Regim de noapte | Da | |
| Regim de racire rapida | Da |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 46 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 58 dB |
| Telecomanda | Da |
| Consum nominal la racire | 2200 W | |
| Consum nominal la incalzire | 2500 W | |
| Clasa eficientei energetice | C | |
| Tipul clasei eficientei energetice | Vechi |
| Dimensiunile blocului intern | 32.7 x 104 x 22 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 13.2 |
| Inaltime bloc extern, cm | 70.2 | |
| Latimea bloc. ext., cm | 84.5 |
| Temperatura de operare °С | -10 °C ~ +46 °С |
| Tipul | Aparat de aer conditionat | |
| Marca comerciala | Kraft | |
| Model | KFMAN24 | |
| Tara de productie | China |
| Dimensiunile blocului intern | 32.7 x 104 x 22 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 13.2 |
| Telecomanda | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 70 m2 |
| Puterea nominala la racire | 8.1 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 8.1 kW | |
| Putere BTU | 24000 BTU |
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă