| Model | MRE85R95HXUXUA Vision AI |
| Tara de productie | Slovacia/Ungaria |
| Tipul | Micro RGB телевизор |
| Culoare | Negru |
| Asistent vocal | Da |
| Inteligenta Artificiala (AI) | Samsung AI TV |
| Model din serie | R95H |
| Subwoofer incorporat | Da |
| Puterea sunetului: W | 70 |
| Tehnologia sunetului | Dolby Atmos |
| Dimensiuni fara suport (IxLxA), cm | 108 x 188 x 3 |
| Montare de perete | Optional |
| Consum de energie, W | 129 |
| Diagonala ecranului | 85" |
| Tipul rezolutiei | UHD 4K |
| Rezolutia ecranului, pix | 3840x2160 |
| Tehnologie display | Micro RGB |
| Tip de matrice | Micro RGB |
| Prezenta HDR | Da |
| Tehnologia HDR | HDR 10, HDR 10+, HDR 10+Adaptive, HLG |
| Suport VRR (Variable Refresh Rate) | Da |
| Functia DLNA | Da |
| HDMI CEC | Da |
| HDMI ARC | Da |
| Aplicatia pentru control | SmartThings |
| Tuner digital | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Frecventa ecranului, Hz | 165 |
| Dim-ni cu suport (IxLxA), cm | 115 x 188 x 40 |
| Model procesor | Micro RGB AI Engine Pro |
| Numarul de porturi USB | 2 |
| Standarte Wi-Fi | 6 (802.11ax) |
| Sistem de operare | One UI Tizen |
| SmartTV | Da |
| Port Ethernet | Da |
| Cantitatea de porturi HDMI | 4 |
| Intrari audio/video | Antena intrare, antena satelit intrare |
| Iesiri audio/video | Audio S/PDIF (optic) |
| Slot CI/ PCMCIA | Da |
| Redarea de pe surse externe | Da |
| Dimensiune VESA | 600 x 400 mm |
Televizorul Micro RGB Samsung MRE85R95HXUXUA Vision AI este un model premium pentru cei care isi doresc o imagine ampla, clara si expresiva. Diagonala de 85 inch, rezolutia 4K si tehnologia Micro RGB contribuie la redarea nuantelor profunde, a culorilor precise si a detaliilor fine in filme, transmisiuni sportive, jocuri si continut online.