Etichetarea energetică a mărfurilor
Mai jos este indicată clasa de eficiență energetică a dispozitivului.
Clasa energetică de tip vechi
| Moduri | Răcire, dezumidificare, ventilație, încălzire | |
| Tip de Aer conditionat | Split | |
| Regim automat | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 20 m2 |
| Putere BTU | 7000 BTU | |
| Puterea nominala la racire | 2 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 3.52 kW |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 37 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 54 dB |
| Tipul compresorului | Invertor | |
| Agent frigorific | R32 |
| Temperatura de operare °С | -15 °C ~ +50 °C |
| Display digital | Nu |
| Regim de noapte | Da | |
| Regim de racire rapida | Da |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 37 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 54 dB |
| Telecomanda | Da |
| Consum nominal la racire | 380 W | |
| Consum nominal la incalzire | 460 W | |
| Clasa eficientei energetice | A+++ | |
| Tipul clasei eficientei energetice | Vechi |
| Dimensiunile blocului intern | 30.8 x 90.9 x 25.5 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 12 |
| Inaltime bloc extern, cm | 55.5 | |
| Latimea bloc. ext., cm | 76.5 |
| Temperatura de operare °С | -15 °C ~ +50 °C |
| Tipul | Aparat de aer conditionat | |
| Marca comerciala | Bosch | |
| Model | CL7000iU W 20 ES, IDU | |
| Tara de productie | China | |
| Smart functii | Wi-Fi |
| Dimensiunile blocului intern | 30.8 x 90.9 x 25.5 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 12 |
| Telecomanda | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 20 m2 |
| Puterea nominala la racire | 2 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 3.52 kW | |
| Putere BTU | 7000 BTU |
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă