Etichetarea energetică a mărfurilor
Mai jos este indicată clasa de eficiență energetică a dispozitivului.
Clasa energetică de tip vechi
| Moduri | Răcire, dezumidificare, ventilație, încălzire | |
| Tip de Aer conditionat | Split | |
| Regim automat | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 35 m2 |
| Putere BTU | 12000 BTU | |
| Puterea nominala la racire | 3.5 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 3.8 kW |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 31 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 54 dB |
| Tipul compresorului | Invertor | |
| Agent frigorific | R410а |
| Temperatura de operare °С | -5 °C ~ +48 °C |
| Display digital | Nu |
| Regim de noapte | Da | |
| Regim de racire rapida | Da |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 31 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 54 dB |
| Telecomanda | Da |
| Consum nominal la racire | 1050 W | |
| Consum nominal la incalzire | 1090 W | |
| Clasa eficientei energetice | A | |
| Tipul clasei eficientei energetice | Vechi |
| Dimensiunile blocului intern | 27.5 x 79 x 20 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 11 |
| Inaltime bloc extern, cm | 59 | |
| Latimea bloc. ext., cm | 76 |
| Temperatura de operare °С | -5 °C ~ +48 °C |
| Tipul | Aparat de aer conditionat | |
| Marca comerciala | Gorenje | |
| Model | KAS35NF3INV/KAS35ZDCINV | |
| Tara de productie | China |
| Dimensiunile blocului intern | 27.5 x 79 x 20 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 11 |
| Telecomanda | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 35 m2 |
| Puterea nominala la racire | 3.5 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 3.8 kW | |
| Putere BTU | 12000 BTU |
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă