Etichetarea energetică a mărfurilor
Mai jos este indicată clasa de eficiență energetică a dispozitivului.
Clasa energetică de tip vechi
| Moduri | Răcire, dezumidificare, ventilație, încălzire | |
| Tip de Aer conditionat | Split | |
| Regim automat | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 50 m2 |
| Putere BTU | 18000 BTU | |
| Puterea nominala la racire | 5.2 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 5.5 kW |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 42 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 56 dB |
| Tipul compresorului | Standart | |
| Agent frigorific | R410а |
| Temperatura de operare °С | -7 °C ~ +43 °C |
| Display digital | Nu |
| Regim de noapte | Da | |
| Regim de racire rapida | Da |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 42 dB | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 56 dB |
| Telecomanda | Da |
| Consum nominal la racire | 2300 W | |
| Consum nominal la incalzire | 2400 W | |
| Clasa eficientei energetice | A | |
| Tipul clasei eficientei energetice | Vechi |
| Dimensiunile blocului intern | 30.2 x 95.7 x 21.3 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 10 |
| Inaltime bloc extern, cm | 55.4 | |
| Latimea bloc. ext., cm | 80 |
| Temperatura de operare °С | -7 °C ~ +43 °C |
| Tipul | Aparat de aer conditionat | |
| Marca comerciala | Gorenje | |
| Model | KAS53NFT/KAS53ZFT | |
| Tara de productie | China |
| Dimensiunile blocului intern | 30.2 x 95.7 x 21.3 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 10 |
| Telecomanda | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 50 m2 |
| Puterea nominala la racire | 5.2 kW | |
| Puterea nominala la incalzire | 5.5 kW | |
| Putere BTU | 18000 BTU |
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă