Etichetarea energetică a mărfurilor
Mai jos este indicată clasa de eficiență energetică a dispozitivului.
Clasa energetică de tip vechi
| Moduri | Охлаждение, вентиляцию, осушение | |
| Tip de Aer conditionat | Split | |
| Regim automat | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 50 m2 |
| Putere BTU | 18000 BTU | |
| Puterea nominala la racire | 5.2 kW |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 34 | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 42 |
| Tipul compresorului | Standart | |
| Agent frigorific | R410а |
| Temperatura de operare °С | -15 °C ~ +46 °C |
| Display digital | Nu |
| Regim de noapte | Da | |
| Regim de racire rapida | Da |
| Nivelul de zgomot a blocului intern (dB) | 34 | |
| Nivelul de zgomot a blocului extern (dB) | 42 |
| Telecomanda | Da |
| Consum nominal la racire | 1900 W | |
| Clasa eficientei energetice | A | |
| Tipul clasei eficientei energetice | Vechi |
| Dimensiunile blocului intern | 29.8 x 99.8 x 20 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 9.5 |
| Inaltime bloc extern, cm | 53.8 | |
| Latimea bloc. ext., cm | 78 |
| Temperatura de operare °С | -15 °C ~ +46 °C |
| Tipul | Aparat de aer conditionat | |
| Marca comerciala | Toshiba | |
| Model | RAS18UKPE | |
| Tara de productie | China |
| Dimensiunile blocului intern | 29.8 x 99.8 x 20 | |
| Greutatea unitatii interne, kg | 9.5 |
| Telecomanda | Da |
| Suprafata incaperii, m2 | 50 m2 |
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă