| Seria | IdeaCentre |
| Sistemul de operare | Windows 8.1 |
| Producator de procesoare | Intel | |
| Nr. de nuclee | 4 | |
| Tipul procesorului | Pentium J2900 | |
| Viteza procesorului | 2.41 GHz | |
| Procesor | Intel Pentium J2900, 2.41GHz |
| Tip de memorie | DDR3 | |
| Freсventa de memorie | 1333 MHz |
| Nr. de HDD | 1 | |
| Hard disk (HDD/SSD),GB | 500 | |
| Interfata HDD | SATA | |
| Viteza de rot. a HDD, rot/min | 7200 |
| Model placii de baza | Intel |
| Producator placii video | Intel | |
| Modelul GPU | Intel HD | |
| Memorie video | 512 MB | |
| Tipul de memorie video | GDDR3 |
| Tipul transmisiei | DVD+-R/RW/DL | |
| Interfata de conexiune a conductei | SATA |
| Suport 10/100 FastEthernet | Da | |
| Suport Gigabit LAN | Da |
| Modelul corp. | Monobloc | |
| Ventilator de corp | Nu |
| Puterea blocului de alimentare, W | 240 |
| Intrare front. p/u casti 3.5 mm | Nu | |
| Intrare front. p/u microfon 3.5 mm | Nu | |
| Port USB 3.0 A/USB 3.1 type C | 1 | |
| Port PS/2 (tastatura) | Nu | |
| Port PS/2 (mouse) | Nu | |
| Conector Speaker-Out | Da | |
| Conector Line-in | Da | |
| Iesire VGA | Nu | |
| Iesire DVI-I video | Nu | |
| Iesire HDMI Audio/video | Da |
| Mouse in set | Da | |
| Tip de hota | Cu fir | |
| Tipul mouse-ului | optic | |
| Interfata de conexiune cu PC (mouse) | USB 2.0 |
| Tastatura in set | Da | |
| Interfata de conexiune cu PC (tastatura) | USB 2.0 |
| Tipul | Monobloc | |
| Marca comerciala | Lenovo | |
| Modelul | IdeaCentre C260 19.5" Black | |
| Culoare | Negru | |
| Tara de productie | China | |
| Culoare | Black | |
| Greutate, kg | 3.5 | |
| Termen garantie, luni | 24 | |
| Specificul | Web camera 0.3 mpix |
| Luminozitate, cd/m.2 | 250 | |
| Contrastul, :1 | 1000 | |
| Contrast dinamic, :1 | 10000000 |
| Port USB | 3 |
| Inaltime, cm | 34.6 | |
| Latime, cm | 48.6 | |
| Adincime, cm | 4.8 |
| Diagonala ecranului | 19.5 inch | |
| Rezolutia ecranului, Pix | 1600x900 |
| Intrare p/u microfon 3.5 mm | Da |
| Memoria operativa (RAM) | 4 GB |
| Tip de tastatura | cu fir |
| RJ-45 | Da |
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă