| Seria | Game |
| Sistemul de operare | Linux |
| Producator de procesoare | AMD | |
| Tipul procesorului | Ryzen 5 1600 | |
| Nr. de nuclee | 6 | |
| Viteza procesorului | 3.2 - 3.6 GHz | |
| Memoria cache, KB | 16 | |
| Procesor | AMD Ryzen 5 1600 3.2-3.6GHz |
| Tip de memorie | DDR4 | |
| Freсventa de memorie | 2133 MHz |
| Nr. de HDD | 2 | |
| Hard disk (HDD/SSD),GB | SSD 256+HDD 2.0TB | |
| Interfata HDD | SATA III | |
| Viteza de rot. a HDD, rot/min | 7200 |
| Producator placii video | AMD | |
| Modelul GPU | Radeon RX 580 | |
| Memorie video | 4096 MB | |
| Tipul de memorie video | GDDR5 |
| Tipul transmisiei | DVD-RW | |
| Interfata de conexiune a conductei | SATA |
| Tipul CardReader-ului | De interior |
| Suport 10/100 FastEthernet | Da | |
| Suport Gigabit LAN | Da |
| Puterea blocului de alimentare, W | 500 |
| Carduri de memorie suportate | SDXC, SDHC, MMC |
| Mouse in set | Nu |
| Tastatura in set | Nu |
| Tipul | Unitate de sistem | |
| Marca comerciala | ACER | |
| Model | Aspire GX-281 (DG.E0FME.009) | |
| Culoare | Negru | |
| Tara de productie | China | |
| Garantie, luni | 24 |
| Intrare p/u microfon 3.5 mm | Da |
| Socket | AM4 |
| Memoria operativa (RAM) | 8 GB |
| Port PS/2 (tastatura) | Nu | |
| Port PS/2 (mouse) | Nu | |
| Conector Speaker-Out | Da | |
| Conector Line-in | Da | |
| Iesire VGA | Nu | |
| Iesire DVI-I video | Nu | |
| Iesire HDMI Audio/video | Da |
| Puterea blocului de alimentare, W | 500 |
Ai ceva de spus?
Evaluează produsul, experiența ta va fi utilă